سبد خرید
۰ تومان
بهترین مارک باتری ماشین پژو 206

بهترین مارک باتری ماشین پژو ۲۰۶

در تمام ماشین های ایران خودرو یک باتری فابریک وجود دارد. در ماشین پژو ۲۰۶ باتری فابریک، یک باتری ۵۰ آمپری است که این آمپر به صورت سفارشی برای این ماشین ساخته شده است. ولی خوب شاید شما خودروی خود را ارتقا داده باشید و این باتری نتواند پاسخگوی شما باشد یا اصلا بخواهید آن را عوض کنید. سوال اینجاست که بهترین مارک باتری ماشین پژو ۲۰۶ چیست؟ در ادامه با ما همراه باشید تا به این موضوع بپردازیم و کسانی که از این محصول ایران خودرو استفاده می کنند بدانند بهترین باتری برای ماشین آنها چیست؟

بهترین مارک باتری ماشین پژو 206
نصب باتری ماشین

باتری ماشین پژو ۲۰۶ اتمی

اگر برای خودروی خود دنبال یک باتری ایرانی هستید و نمی خواهید زیاد هزینه کنید بهترین باتری می تواند، باتری ۶۲ آمپر اوربیتال یا صبا باتری باشد. اگر شما ماشین باز باشید قطعا این سوال براتون پیش می آید که باتری اتمی بهتر است یا باتری اسیدی؟ باتری های اتمی به دلیل اینکه طول عمر بیشتری دارند می تواند باتری مناسبی باشد. در نظر داشته باشید اگر شما نکات نگهداری باتری ماشین را رعایت نکنید هر باتری ممکن است به مشکل بخورد. متاسفانه در مدل های ۹۴ به بعد حاکثر حجم آمپری که می توانید استفاده کنید ۶۴ است و بالاتر را پشتیبانی نمی کند که این یک پسرفت برای خودروهای ۲۰۶ محسوب می شود.

باتری کره ای یا ایرانی کدام بهتر است؟

اگر شما بر روی ۲۰۶ باتری کره ای اصل نصب کنید از نظر کیفیت و طول عمر می تواند خیال شما را راحت کند. طول عمر باتری های کره ای(اصل) از باتری های دیگر موجود در بازار بیشتر است. اگر بخواهم ویژگی باتری کره ای را کلی بگم می توانم به موارد زیر اشاره کنم:

 1. طول عمر بالاتری دارند.
 2. قدرت و دوام بالایی تری نسبت به دیگر باتری ها دارند.
 3. از نظر کیفیت خیال شما را راحت می کند.

پس می توان نتیجه گرفت اگر از باتری کره ای اصل استفاده کنید می تواند بهترین باتری برای خودروی شما باشد. به زبان ساده باتری ایرانی حتی نمی تواند با باتری کره ای رقابت کند. اگر شما خودروی خود را ارتقا داده باشید و یا سیستم صوتی اضافی نصب کرده باشید ممکن است باتری ایرانی نتواند انتظار های شما را بر آورده کند. باتری های کره ای بهترین اتخاب برای ماشین های ارتقا داده شده هستند.

برای اطلاعات بیشتر مقاله بررسی بهترین مارک باتری ماشین تیبا را مطالعه نمایید

طول عمر باتری ماشین ۲۰۶ چقدر است؟

اگر شما از باتری فابریک شرکت استفاده می کنید شاید براتون سوال پیش بیاید طول عمر این باتری ها چقدر است؟ طول عمر باتری فابریک بین ۲ تا ۳ سال است. بعد از طی ۲ یا ۳ سال خودرو دچار یک سری مشکل می شود مانند استارت ماشین سنگین می شود و صدا های عجیبی هنگام استارت خوردن ماشین به گوش می خورد.

طول عمر باتری ماشین 206 چقدر است
باتری ماشین اتمی ۲۰۶

حداکثر آمپر باتری ماشین برای پژو ۲۰۶

همانطور قبل از این گفتیم خود کارخانه باتری ۵۰ بآمپری را توصیه کرده است. ولی بیشتر از ۶۰ آمپر برای این خودرو بسیار زیاد است و می تواند ماشین را دچار مشکل کند. دز صورتی می توانید از باتری های امپر بالا استفاده کنید که برروی ماشین سیستم صوتی یا لوازم الکترونیکی اضافه داشته باشید.

مشخصات بهترین مارک باتری ماشین پژو ۲۰۶

تا الان به بهترین مارک باتری ماشین پژو ۲۰۶ اشاره کردیم ولی خوب به صورت تیکه تیکه. اگر بخواهم این مشخصات را لیست وار بیان کنم می توان به ویژگی های زیر اشاره کنم:

 • ولتاژ این باتری باید تا ۱۲ ولت باشد.
 • آمپر ساعت آن باید ۵۰ آمپر باشد.
 • حداکثر فضایی که برای باتری لازم است ۱۹*۱۷.۵*۲۱ سانتی متر باشد.
 • باتری های اتمی می تواند بهترین انتخاب برای نوع باتری است.

با توجه به مشخصات بالا شما می توانید بهترین مارک باطری ماشین پژو ۲۰۶ را پیدا کنید. به این نکته توجه کنید تا الان به ۲۰۶ صندوق دار شاره نکردم. برای ۲۰۶ sd یا صندوق دار باتری که قابل استفاده است که ۷۴ آمپر باشد. شاید براتون سوال باشد چرا برای ۲۰۶ sd از این حجم بالا استفاده می شود؟ این مدل به دلیل برخوردا بودن دینام با قدرت شارژ دهی بالا تری احتیاج به حجم آمپر بالاتری دارد.

باتری مناسب برای تمام تیپ های یژو ۲۰۶

ابتدا شرکت ایران خودرو برای هر تیپ یک باتری خاصی تولید کرد بعضی از ان ها ۵۵ آمپر و بعضی از آن ها ۵۰ آمپر بودند. شرکت ایران خودرو پس از سال ۹۶ تصمیم گرفت از باتری استفاده کند که در همه تیپ های قابل استفاده باشد که امروزه از باتری ۵۰ آمپر استفاده می کند ولی در بعضی از تیپ های قبل از ۹۶ باتری های ۵۵ آمپر دیده می شود.

باتری مناسب برای تمام تیپ های یژو 206
باز کردن باتری قدیمی

نتیجه گیری

تا الان ما بهترین مارک باتری ماشین پژو ۲۰۶ به شما معرفی کردیم و تمام ویژگی های آن را برای شما بیان کردیم. این بستگی به شما دارد که از باتری فابریک استفاده کنید یا نه. اصولا افرادی که باتری ماشین را عوض می کنند از باتری های دیگری استفاده می کنند یا کسانی که ماشین خود را ارتقا بخشیده اند از باتری فابریک صرف نظر می کنند. ولی خوب بعضی از افراد ۲۰۶ با گیربکس اتومات استفاده می کنند که این افراد باید از باتری با حجم آمپر ۵۵ تا ۶۰ استفاده کنند. در کل این بستگی به ماشین شما دارد که از چه آمپری باید استفاده شود ولی این بازه باید بین ۵۰ تا ۶۰ باشد. برای اطلاع از قیمت باتری ماشین با شماره ۰۲۱۶۲۹۶۴ تماس حاصل نمایید.

سوالات متداول درباره بهترین مارک باتری ماشین پژو ۲۰۶

 1. حجم آمپر استاندار برای ماشین پژو ۲۰۶ چیست؟
  بهترین آمپر و همچنین مورد تایید کارخانه ۵۰ امپر است. این حجم زمانی استاندارد است که ماشین دستکاری نشده باشد. یعنی به سیستم های برقی ماشین اضافه نشده باشد. در غیر این صورت باید باتری ماشین خود را با آمپری بالاتر انتخاب کنید. اخیرا باتری های ماشین ۷۰ آمپر با توجه به نیاز ماشین انتخاب مناسب تری به نظر می رسند.
 2. باتری اتمی بهتر است یا اسیدی؟
  باتری اتمی به دلیل طول عمر طولانی و همچنین مقاومت و دوام بالا می تواند بهترین انتخاب برای ماشین شما باشد. همچنین باتری های اتمی نسبت به باتری های اسیدی به نگهداری کمتری احتیاج دارند.
 3. از باتری ایرانی استفاده کنیم یا باتری کره ای؟
  اگر بتوانید برای خودروی خود باتری کره ای اصل پیدا کنید بهترین کیفیت باتری را به ماشین خود هدیه دادید. اگر می خواهید غیر اصل استفاده کنید باتری ایرانی می تواند جایگزین خوبی برای شما باشد و همچنین به صرفه تر.

پاسخ دهید

باتری ماشین ایراندوست