سبد خرید
۰ تومان
tesla

ایلان ماسک «Elon Musk»، بنیان‌گذار و مدیرعامل کمپانی تسلا موتورز، در آپریل ۲۰۱۹ مدعی شد که نسل جدید باتری های استفاده شده در خودروهای تسلا تولیدی این شرکت، به زودی قادر به طی مسافت یک میلیون مایلی خواهند بود و این بدین معنا است که طول عمر باتری‌های مورد استفاده در خودروهای الکتریکی تسلا، دو برابر طول عمر فعلی باتری‌های این شرکت خواهد بود.

انتشار درخواست ثبت اختراع نسل جدید باتری تسلا،نشان می‌دهد که تسلا به هیچ عنوان نمی‌خواهد از بازی رقابت بر سر باتری‌های با دوام خارج شود.اینا درخواست ثبت اختراع، در آگوست سال گذشته میلادی به دفتر ثبت اختراعات و علائم تجاری آمریکا تسلیم شده و به تازگی نیز، با شماره «US20190280334» انتشار یافته است.

قابلیت ۴۰۰۰ چرخه شارژ کامل و کاهش کمتر از ۱۰ درصدی ظرفیت طی طول عمر باتری، از ویژگی‌های منحصربه‌فرد فناوری توصیف شده است که می‌تواند این امکان را به وجود بیاورد که باتری های مذکور طول عمری بیش از یک میلیون مایلی را در خودروهای الکتریکی خواهند داشت. همچنین در صورتی‌که این باتری‌ها به عنوان بخشی از یک سیستم ذخیره‌سازی انرژی مورد استفاده قرار گیرند، طول عمر حداقل دو دهه‌ای را خواهند داشت. گفتنی است، طبق گفته‌های ماسک در توییتر، باتری‌های موجود در «Tesla Model 3»، در حدود ۱۵۰۰ چرخه شارژ دوام داشته که از نظر مسافتی، ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزار مایل دوام خواهد آورد. احتمالاً هدف‌ تسلا استفاده از باتری‌های جدید در وسایل نقلیه تجاری، به‌ویژه تاکسی‌ها و کامیون‌ها خواهد بود.

گفتنی است که در طی چند سال‌ اخیر، کمپانی تسلا به شدت به دنبال بهبود فناوری‌های مرتبط با باتری خودروی الکتریکی، اعم از ذخیره‌سازی بیشتر، زمان شارژ کمتر و افزایش طول عمر مفید آن‌ها بوده است.

سیستم مدیریت دینامیک برای ساخت باتری‌های قابل‌اعتمادتر و نیز، توسعه سیستم خنک‌کننده برای جلوگیری از افزایش دمای باتری، از دیگر تلاش‌های تسلا در این زمینه محسوب می‌شود.

برای خرید باتری خودرو به صورت اینترنتی از وبسایت باتری ایراندوست اینجا کلیک کنید

پاسخ دهید

باتری ماشین ایراندوست