سبد خرید
۰ تومان
باتری اوربیتال

امروز با مطلبی دیگر در سایت باتری ایراندوست در خدمت شما عزیزان هستیم. این بار قصد داریم به معرفی باتری اوربیتال پرداخته و صفر تا صد آن را برای شما بگوییم. پس اگر می خواهید که راجع به این باتری بیشتر بدانید، ما را تا پایان همراهی کنید.

باتری اوربیتال وان
باتری اوربیتال وان شرکت سپاهان

باتری اوربیتال چیست؟

باتری ماشین اوربیتال یکی از تولیدات موفق شرکت سپاهان است. این نوع باتری از لحاظ ویژگی های ساختاری و فاکتور های کیفیت در رتبه اول باتری های ماشین تولید شده در ایران قرار دارد. شما می توانید با خرید این برند از باتری، قدرت استارت ماشین خود را بالا ببرید.

ویژگی های باتری ماشین اوربیتال

باتری های ماشین اوربیتال دارای ویژگی های زیر می باشند.

 1. اصلا نیاز به نگهداری و مراقبت ندارند.
 2.  نسبت به دیگر باتری ها طولانی تر عمر می کنند.
 3. سریعتر شارژ می شوند.
 4. در برابر شارژ بیش از حد مقاومت دارند.
 5. خوردگی ترمینال ها در آنها کم است.
 6. سلول های این باتری از صفحات سرب کلسیم تشکیل شده.
 7. در زمان ایراد های مربوط به تخلیه شدن عمیق، سریع از کار می افتند.

انواع باتری های اوربیتال

باتری های اوربیتال شامل یک مجموعه بزرگ بوده و در انواع زیر تولید و عرضه می شوند. این انواع عبارتند از:

 • باتری اوربیتال قرمز
 • باتری اوربیتال نقره ای
 • باتری اوربیتال پریمیوم
 • باتری اوربیتال AFB

در ادامه می توانید با هر کدام از این انواع بیشتر آشنا شوید.

باتری اوربیتال قرمز

می توان گفت که اولین باتری اوربیتال که توسط شرکت سپاهان تولید شد باتری اوربیتال قرمز نام داشت. این باتری نسبت به تولیدات بعدی سپاهان دارای فناوری پایین تری بود.

باتری اوربیتال نقره ای

در باتری های اوربیتال سیلور از فلز نقره استفاده شده است. نقره ی به کار رفته در این باتری ها موجب شده که ماشین هایی که از آن استفاده می کنند، با یک تک استارت روشن شوند.

باتری اوربیتال نقره ای سپاهان
باتری اوربیتال سیلور

باتری اوربیتال پریمیوم

این نوع باتری ماشین با ویژگی های زیر شناخته می شود. ویژگی هایی از قبیل:

 • باتری اوربیتال پریمیوم اسید سرب نسبت به باتری های دیگر اوربیتال قیمت پایین تری دارد.
 • دارای آمپر بالایی است و به همین دلیل بهترین باتری برای نیاز های الکتریکی مختلف می باشد.
 • در جدید ترین تولیدات این باتری، به عمر آن اضافه شده است.
 • صفحات سربی سلول های این مدل باتری ارتقا یافته اند.
 • مدل های جدید این باتری با ظرفیت بالا تولید می شوند.

و مهم تر از همه اینکه این باتری برای استفاده در ماشین های پیشرفته، ماشین های دارای سیستم های برقی زیاد، تاکسی های شهری و بین شهری که شرایط سخت تری نسبت به ماشین های معمولی دارند، انتخاب بسیار مناسبی است. زیرا این نوع باتری به راحتی می تواند از پس اینگونه نیازهای الکتریکی برآید.

باتری اوربیتال EFB

این نوع باتری اوربیتال یکی از پیشرفته ترین باتری های دارای مایع الکترولیت است. این مدل باتری می تواند نیازهای الکتریکی تکنولوژی Start-Stop در باتری را به خوبی تامین کند. Start-Stop سیستمی است که از مصرف سوخت زیاد و نشر دی اکسید کربن جلوگیری می کند.

باتری های اوربیتال ای اف دی طول عمر بالایی دارند و قابلیت شارژ پذیری آنها نیز بسیار زیاد است. همچنین با شارژ کم نیز می توانند  برق لازم برای ماشین های استارت-استاپی را تأمین کنند.

همچنین می توان برای ماشین هایی که سیستم های الکتریکی زیادی دارند یا ماشین هایی که در روز به تعداد زیاد استارت می‌زنند، روی عملکرد خوب و توانایی و قدرت این باتری ها حساب کرد.

۵ نکته در مورد باتری ماشین اوربیتال

در مورد باتری های اوربیتال ۵ نکته مهم وجود دارد که شما لازم است قبل از اقدام برای خریدن این باتری ها، از این نکات مطلع شوید.

 1. اولین نکته این است که باتری های اوربیتال برای شرایط آب و هوایی ایران تولید شده، به همین دلیل دارای عمر بالایی در ایران است.
 2. باتری های اوربیتال کاملا با نمونه های خارجی رقابت می کنند. بنابراین لازم نیست برای تهیه ی نمونه ی خارجی هزینه ی بالایی انجام دهید.
 3. این باتری ها هرگز به نگهداری و مراقبت نیاز ندارند. بنابراین اصلا لازم نیست به نگران کم شدن آب باتری باشید.
 4. در موقع خرید حتما به خاطر داشته باشید که این باتری ها تنها به صورت اتمی و خشک تولید می شوند و نمونه ی تر ندارند.
 5. باید بدانید که این باتری ها برای ماشین های سواری و شاسی طراحی شده اند و آمپر های ۵۵، ۶۰، ۶۶، ۷۰ و ۷۴ آمپر از این باتری ها بسیار پر فروش اند.

در بخش های آخر مطلب معرفی باتری اوربیتال در مورد نماینده ی باتری های اوربیتال سپاهان، یعنی باتری سازی ایراندوست در زیر برای شما خواهیم گفت.

باتری ایراندوست ارائه کننده انواع باتری اوربیتال

باتری ایراندوست ارائه کننده ی انواع باتری های ماشین اوربیتال بوده و همه روزه آماده ی خدمت رسانی به شما دوستان محترم می باشد. شما می توانید خدماتی از قبیل:

 1. حمل
 2. نصب
 3. تست سیستم برق
 4. تست دینام

را به صورت رایگان توسط باتری ایراندوست انجام دهید و تمام خدمات و هزینه ها نیز برای شما کاملا به صرفه تمام شود.

باتری سازی ایراندوست
سایت باتری ایراندوست
صحبت نهایی

باید گفت که شرکت باتری سازی سپاهان فعالیت خود را  از سال ۱۳۷۹ در اصفهان آغاز و انواع باتری های خودرویی را تولید و به بازار عرضه نمود. باتری ایراندوست نیز بهترین نمایندگی برای شرکت سپاهان بوده و باتری های اوربیتال را با خدمات ویژه به مشتریان خود ارائه می کند.

سوالات متداول معرفی باتری اوربیتال

 1. باتری اوربیتال به کدام باتری های ماشین می گویند؟
  باتری اوربیتال توسط شرکت باتری سازی سپاهان تولید شده و یکی از تولیدات موفق در صنعت باتری سازی کشور به شمار می آید. این باتری بین مردم بسیار محبوب و پر طرفدار است.
 1. باتری های ماشین اوربیتال چه ویژگی هایی دارند؟
  باتری های اوربیتال ویژگی های زیادی دارند. اول اینکه این باتری ها نیاز به مراقبت ندارند. سریعتر شارژ می شوند و در مقابل شارژ بیش از حد از خود مقاومت نشان می دهند.
 1. کدام مدل از باتری های اوربیتال از همه پیشرفته تر است؟
  باتری اوربیتال ای اف دی پیشرفته ترین مدل از این برند بوده که برای خودروهای استارت استاپی مورد استفاده قرار می گیرد. این باتری عمر بالایی داشته و می تواند تمام نیازهای برقی ماشین را به بهترین شکل تامین نماید.

پاسخ دهید

باتری ماشین ایراندوست