سبد خرید
۰ تومان
خرید باتری پراید 131

قیمت باطری پراید ۱۳۱

بطور کلی پراید ۱۳۱ نسخه لیفت شده و تکامل یافته پراید صبا است. از جمله تحولات پراید ۱۳۱ نسبت به صندوق دار عبارتند از جابه جا شدن مکان چراغ راهنما، سپر جلو و اضافه شدن امکاناتی مانند ترمز ای بی اس، هیدرولیک شدن فرمان و ایربگ. تا امروز این ماشین در شش تیپ se,ex,sx,sl,le,tl  تولید شده که در کل مدل SE از همه مدل های دیگر کامل تر و مناسب تر است. جهت خرید باتری ماشین کلیک کنید. 

خودرو پراید ۱۳۱ در ایران از جمله  ماشین های پرفروش است و مردم بصورت مستمر تغییرات این ماشین را دنبال می کنند. همچنین قیمت باتری ماشین پراید ۱۳۱ از جمله دغدغه های رانندگان این ماشین است که در مقاله باهم در موردش گپ می زنیم. پس از پروژه x100 که در پایان دهه هشتاد که با هدف پیشرفت خانواده پراید معرفی شد. سایپا ۱۳۱ از معدود اعضای سایپا بود که تولید آن همزمان با نسخه فیس لیفتش همچنان ادامه داشت. همانگونه گه بالا گفتیم ۱۳۱ از لحاظ ویژگی و آپشن به ۵ تیپ مختلف تقسیم می شود. از بین آنها اس تی ارزان ترین و ای ایکس گران ترین تیپ است.

 باطری فابریک پراید ۱۳۱

باتری فابریک پراید ۱۳۱ که که کارخانه بر روی آن قرار می دهد باطری ۵۰ آمپر است. همچنین جدا از ۵۰ آمپر، میتوان از ۵۵ و ۶۰ آمپر به دلیل هم سایز بودنشان استفاده کرده و بهره برد. یکی از نکاتی که هنگام گرفتن قیمت باطری پراید ۱۳۱ باید به آن توجه کرد مشخصات باتری پراید ۱۳۱ است. ویژگی ها اصلی باتری پراید ۱۳۱ عبارتست از ۱۲ ولت، آمپر: ۵۰ تا ۶۲ ، حداکثر جا برای باتری: ۲۳*۱۸*۲۳ به ترتیب طول در عرض در ارتفاع و امکان استفاده از هر دو نوع سیلد و اسید شارژ.

قیمت باطری پراید 131
باتری فابریک پراید ۱۳۱، پنجاه آمپر است

۵ نشانه تمام شدن عمر باطری پراید ۱۳۱

 1. عوامل مختلفی در استارت نخوردن ماشین پراید تاثیر گذار است که مهم ترین آنها عبارتند از.
 2. در تمامی مدل های پراید زمانی که برق پشت آمپر نمی رسید یا بد استارت میخورد زمان تعویض باطری فرا رسیده.
 3. اگر مدت زمان طولانی از نصب باتری روی ماشین پراید تان می گذردیا از تاریخ تولید باتری خیلی گذشته باشد به احتمال خیلی زیاد باتری شما خراب شده است.
 4. از دیگر عواملی که از استارت خوردن باتری پراید جلوگیری میکند خراب شدن اتومات استارت خودرو است.
 5. پریدن فیوز نیز میتواند از استار خوردن ماشین جلوگیری کند.
تمام شدن طول عمر باطری ماشین پراید 131

  تق تق کردن و دیر روشن شدن ماشین

خرید باطری پراید ۱۳۱

یکی از نکاتی که در قیمت باطری پراید ۱۳۱ تاثیر دارد میزان طول عمر باتری است. یکی از کارهایی که میتواند باعث افزایش طول عمر باتری شود این است که سینی را در صورت خراب شدن همزمان با باتری ماشین تعویض کنید. یکی از مناسب ترین باتری های مناسب شما باتری ۵۰ آمپر واریان صبا باتری است. از ویژگی های واریان ۵۰ آمپر میتوان به کیفیت بسیار بالا و قیمت مناسب آن اشاره کرد. شما با توجه به سلیقه شخصی نمی توانید باتری مناسبی انتخاب کنید بلکه باید به سه عامل میزان مصرف برق ماشین، میزان فضایی که باتری برای جایگیری نیاز دارد و میزان قدرت دینام برای شارژ کردن باطری توجه کرد. با عنایت به سه فاکتور بالا در دفترچه راهنمای هر ماشینی به مناسب ترین باتری های هر ماشین اشاره شده است.

قیمت باطری پراید ۱۳۱ به چه عواملی ارتباط دارد؟

باطری ها با توجه به ساختارشان به ۲ نوع سیلد و اسید شارژ یا به زبان دیگر اتمی و معمولی تقسیم می شوند. این دو باتری به علت تفاوت های که در ساختشان است دارای مزایای و معایب مختلف است. تعمیرکاران همچنان نمیتوانند بطور یکپارچه اعلام کنند کدام باتری برای ماشینتان مناسب است. برخی تعمیرکاران به علت اینکه کارخانه سازنده پراید ۱۳۱ بصورت فابریک از باتری اسید شارژی استفاده میکند این باتری را برای این ماشین بهترین میدانند. چند عامل مهم و تاثیر گذار در قیمت باتری پراید ۱۳۱ عبارتند از:

 • کشوری که باتری را ساخته
 • اسیدی یا اتمی بودن آن
 • ظرفیت امپراژ
 • میزان گارانتی
 • تاریخ ساخت باتری
قیمت باطری پراید 131
قیمت باطری پراید

تاثیر گارانتی بر قیمت باطری پراید ۱۳۱

تمامی باطری های ایرانی از گارانتی شرکتی بهره میبرند. این به این معنی است که شما بعد از خرید باتری و خراب شدن آن میتوانید در صورت نیاز به تمام نمایندگی های مربوط به برند در سراسر کشور مراجعه کنید و مشکل ماشین خود را حل کنید. در این روز ها تمامی برندهای داخلی موظف به ارائه گارانتی هستند و مشتری در این رابطه نباید دچار کوچکترین مشکل شود از قابل اعتماد ترین برندهای داخلی باتری ماشین می توان به سپاهان باتری، برنا باتری و صبا باتری اشاره کرد. شما با انتخاب یک برند معتبر و توجه به قیمت باطری پراید ۱۳۱ می توانید خرید مطمئنی داشته باشید.

تاثیر گارانتی بر قیمت باطری پراید 131
گارانتی یکی از مهمترین فاکتورهای تاثیر گذار بر قیمت باتری است

طول عمر باتری پراید ۱۳۱ به چه عواملی بستگی دارد؟

میزان طول عمر مفید هر باتری به شرایط آب و هوایی منطقه شما و میزان مصرف شما بسیار بستگی دارد. ممکن است یک باتری در خودروی یک شخص کم مصرف ۲ سال کار کند. امام ممکن است همان باتری در خودروی که شخص پرمصرف تنها چند ماه بتواند کار کند. اگر منطقه زندگی شما گرمسیر باید بدانید که باتری ماشین تان زودتر خراب می شود. بصورت کلی باتری های ساخت ایران تا دو سال و کره ای ها تا سه سال حدودا عمر مفید می کنند. برق دزدی ماشین میتوانید عامل مهم خرابی باطری باشد. طول عمر تاثیر بسیار زیادی بر قیمت باطری پراید ۱۳۱ دارد.

نتیجه گیری

در این مقاله باهم در مورد قیمت باطری پراید ۱۳۱ صحبت کردیم همچنین در مورد ویژگی ها و نکات مهم در مورد خرید آن حرف زدیم. اگر قصد خرید یک باتری مطمئن برای پراید ۱۳۱ دارید پیشنهاد باتری ایراندوست به شما خرید باتری ۵۵ آمپر صبا باتری است. این باتری علاوه بر این که دارای قیمت پایینی است، از کیفیت و طول عمر خوبی نیز برخوردار است. برای سفارش و کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان باتری ایراندوست تماس بگیرید. همچنین با مراجعه به قسمت فروشگاه آنلاین سایت باتری ایراندوست می توانید ضمن آشنایی با انواع باتری ها، سفارش خود را ثبت و نهایی کنید.

سوالات متداول قیمت باطری پراید ۱۳۱

 1. بهترین باتری برای پراید ۱۳۱ چیست؟
  باتری ۵۵ آمپر صبا به علت قیمت مناسب وکیفیت بالایش بهترین انتخاب برای شماست
 2. قیمت باطری پراید ۱۳۱ به چه عواملی ارتباط دارد؟
  به عواملی مانند کشور سازنده، تاریخ تولید و میزان آمپراژ ارتباط دارد
 3. طول عمر باتری پراید ۱۳۱ چقدر است؟
  باتری های ساخت ایران تا ۲ سال و کره ای ها تا ۳ سال حدودا عمر مفید می کنند

 

پاسخ دهید

باتری ماشین ایراندوست