سبد خرید
۰ تومان
قیمت باطری ماشین پراید

قیمت باطری ماشین پراید چقدر است؟

اگر شما ماشین پراید دارید و میخواهید برای آن یک باطری مناسب و مطمئن پیدا کنید. اولین نکته پیش از خرید و انتخاب این است که خودروی شما نیازمند باتری چند آمپری است؟ بعد از مشخص شدن این موضوع میتوانید باتری مورد نیازتان را با خیال راحت خریداری کنید. قیمت باطری ماشین پراید یکی از نکاتی است که رانندگان درمورد آن وسواس به خرج میدهند و در این مقاله قصد داریم درمورد همین موضوع با شما عزیزان صحبت کنیم. در کل برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص قیمت باطری ماشین به مقاله مربوظه مراجعه کنید.

بهترین باطری ماشین پراید

اگر شما بدنبال انتخاب یک باطری خوب برای ماشین پرایدتان هستید. مدل های زیادی هستند که میتوانید آنرا خریداری کنید. از جمله: باتری ۵۰ آمپر، ۵۵ آمپر اتمیک برای ماشین پراید در این شرایط مناسب هستند. البته باتوجه به قیمت باطری ماشین پراید باطری اوربیتال ۱سیلور و سوزوکی نیز در صورت موجود بودن در بازار برای پرایدتان مناسب است.

چه نکاتی در انتخاب آمپر باطری ماشین پراید تاثیر دارد؟

پیش از انتخاب آمپر باطری مورد نیازتان بهتر است میزان مصرف خود از کولر و سیستم های صوتی را مشخص کنید. اگر شما فردی هستید که از کولر و باندهای قوی و همینطوری سیستم صوتی قوی استفاده میکند بهتر است باطری با آمپر قوی تری را خریداری کنید. باطری که از ابتدا روی ماشین پراید توسط کارخانه بسته شده باطری ۵۰ آمپری اسیدی است. اگر شما به برق بیشتر و طول عمر بیشتر آن نیاز دارید باید باتری اتمی خشک شصت آمپر را انتخاب کنید.

۶ عامل تاثیر گذار در انتخاب باطری ماشین پراید

 • میزان مصرف کولر
 • توجه به سیستم صوتی  و ظبط
 • میزان قدرت باندهای مصرفی
 • استفاده از چراغ زنون یا عادی
 • میزان دمای هوای شهرتان
 • تردد در جاهای پرترافیک یا کم ترافیک
عوامل موثر در انتخاب باتری پراید
با توجه به عواملی مانند سیستم صوتی و دمای هوا باید باتری مناسب انتخاب کرد

باطری ماشین پراید چند آمپر است؟

بصورت کلی همانگونه که بالاتر گفتیم باطری که کارخانه بصورت کلی برای خودرو پراید در نظر میگیرد ۵۰ آمپر اسیدی یا تر است. در صورت تمام شدن باطری در داخل آن باید آب ریخت و سپس شارژ شود. برای بالاتر رفتن امنیت و کیفیت رانندگی و کمتر شدن ضرر و زیان ها بهتر است از باطری اتمی استفاده کنید. برای مطلع شدن در موردی اینکه به چه مقدار آمپراژ نیازمندید باید میزان استفاده خود از موارد ذکر شده بالا را معین کنید. مثل سیستم صوتی، مصرف کولر و …این مدل باطری دیگر دارای پیچ لازم برای اضافه کردن اسید نیست.

ویژگی های باطری اتمی برای پراید

این باطری دارای طول عمر ۷ساله است و تا حدودی خیال راننده را از داشتن یک باطری خوب راحت میکند. تکنولوژی موجود در این باطری شامل کلسیم، کلسیوم و کلسیوم، سیلور است. مدل کلسیوم – کلسیوم را میتوان بهترین نوع باطری اتمی دانست. البته این نکته حائز اهمیت است که این باطری بیشتر برای مناطق سرد مناسب است. در این دوران اکثر کارخانه های تولید باطری ماشین بیشتر تمرکزشان را روی تولید باطری است. یکی دیگر از ویژگی های این نوع باطری کیفیت بالاتر آن و برق رسانی بالاتر است.

باتری اتمی پراید
مهم ترین ویژگی باتری های اتمی طول عمر زیاد آنهاست

قیمت باطری اتمی برای پراید

باتری های اتمی ممکن است نسبت به باتری های دیگر گرانتر باشند اما باید به این نکته نیز توجه کرد که در کنار این گرانی دارای طول عمر بیشتری نیز هستند. با توجه به قیمت باطری ماشین پراید و هزینه های بعد از آن، استفاده از باطری اتمی توصیه میشود.

قیمت باطری ماشین پراید بر حسب آمپر

برندهای مختلف زیادی در حال تولید یا واردات باطری اتمی مناسب پراید هستند که از جمله آنها می توان به واریان، اوربیتال و سوزوکی اشاره کرد. قیمت باتری های ۵۰ آمپر از ۵۱۴۰۰۰ تومان (برند واریان) آغاز میشود و تا حدود ۱۰۰۰۰۰۰ ادامه دارد. قیمت ۵۵ آمپر نیز از از ۵۵۸۰۰۰ در برندهای واریان و بعد از آن اوربیتال با قیمت حدود ۸۰۰۰۰۰ تومان حدودا شروع میشود و تا حدود ۹۰۰۰۰۰ تومان ادامه دارد. باطری ۶۰ آمپر با برند واریان و قیمت ۶۴۰۰۰۰ شروع و به برند سوزوکی و قیمت ۸۷۶۰۰۰ تومان میرسد و بالاترین قیمت به اربیتال ای اف بی با قیمت ۱۰۶۸۰۰۰ اختصاص دارد.

باطری مناسب تمام مدل های پراید

پراید خط تولیدش ابتدا در کروه جنوبی شروع شد ولی گفته میشود شرکت مزدا به سفارش کمپانی فورد آغاز گر تولید این ماشین بودند.  تا حدودا سال ۲۰۰۰ پراید توسط کیا موتورز تولید شد ولی بعد از آن خط تولیدش به شرکت سایپا فروخته و واگذار شد. در مقاله قیمت باطری ماشین پراید در کل منظور از پراید تمامی مدل های آن اعم از هاچ بک، ۱۴۱، ۱۱۱، ۱۳۲ و … بود. و باطری های گفته شده برای تمامی آنها بدون مشکل مناسب خواهد بود.

دو مدل باتری مصرفی پراید در ایران

در کشورمان ایران اکثرا از دو مدل باطری استفاده میشود. یکی باطری ایرانی مخصوص پراید یکی هم باتری کره ای پراید. در این روز ها به دلایل مختلف واردات باتری خاجری به ایران ممنوع است. و پیدا کردن باتری کرده ای اورجینال با تاریخ به روز تقریبا امری محال است. با توجه به وضعیت فعلی اقتادی و قیمت باطزری ماشین پراید نیز مدل ایرانی مقرون به صرفه تر است.

مواردی که نشانگر خرابی باتری پراید هستند

 1. روشن نشدن خودرو
 2. از تولید باتری مصرفی حدودا دو سال گذشته باشد
 3. صدا دادن ماشین هنگام استارت خوردن
 4. باز نشدن در خودرو با استفاده از ریموت
 5. تغییر رنگ نشانگر سلامت باتری
 6. کم نور شدن چراغ های ماشین پراید
 7. تغییر شکل دادن و دفرمه شدن باتری پراید مثل باد کردن

  خرابی باتری پراید
  اتفاق هایی مانند روشن نشدن ماشین میتوان نشانگر خرابی باطری پراید باشد

در صورت مشاهده هرکدام از موارد بالا بهتر است قبل استارت زدن باتری چک شود و نسبت به تعویض و تعمیر آن اقدام کرد.

عوام تاثیر گذار در قیمت باطری ماشین پراید

 • باتری اتمی در کل از اسیدی گرانتر است
 • هرچقدر آمپر باتری بالاتر باشد هزینه آن بیشتر است
 • باتری کره ای اصل از سایر باتری ها گرانتر هستند

باتری پراید چقدر عمر میکند؟

طول عمر باطری پراید جدا از بحث کیفیت اصلی و ابتدایی آن به مصرف و استفاده کاربر بستگی بسیار زیادی دارد. برای مثال گرم و سر بودن محیط زندگی یا چگونگی استفاده از ماشین و باتری. با ادامه مقاله قیمت باطری ماشین پراید همراهمان باشید.

طول عمر باتری پریاد
طول عمر باتری ماشین پراید به عواملی مانند میزان مصرف راننده و سردی و گرمی هوا بستگی دارد
نتیجه گیری در مورد قیمت باطری ماشین پراید

در این مقاله با قیمت باطری ماشین پراید در دو نوع ایرانی کره ای آشنا شدیم و فهمیدیم که عمر باتری بستگی به طرز استفاده راننده از خودرو دارد. همچنین به صحبت درمورد مواردی که نشان دهنده خرابی باتری پراید هستند نیز پرداختیم. برای کسب اطلاعات بیشتری نیز میتواتنید با کارشناسان باتری ایراندوست تماس حاص فرمایید و بهترین باتری را خریداری کنید. برای آشنایی با انواع باتری خودرو و روش های نگهداری آن کلیک کنید.

سوالات متداول قیمت باطری ماشین پراید
 1. باطری فابریک پراید چتد آمپر است؟
  باطری فابریک پراید ۵۰ آمپر است.
 2. باطری تا چند آمپر برای پراید مناسب است؟
  باطری تا ۶۰ آمپر به راحتی روی پراید نصب می شود.
 3. چرا نصب باطری اتمی بهتر است؟
  باتری اتمی بدلیل داشتن محفظه پلمپ بسیار مناسب تر از اسیدی است.

پاسخ دهید

باتری ماشین ایراندوست